Výroba pevného kryt pro wildlife

  Právě, pořídit si vlastní fotografie některých dravců naší přírody, byl hnací motor pro pořízení si pevného stabilního krytu. Předchozí provizorní verze nějakým záhadným způsobem selhaly a tak bylo rozhodnuto. Postavit přístřešek, kterému neublíží povětrnostní podmínky a v případě, že nepadne do oka nějakému nenechavému kolemjdoucímu, aby sloužil minimálně několik let svému účelu.

  Plán, jak by měl vypadat jsem nosil v hlavě od minulé zimy. Ale jak tomu občas u mě bývá, odsouval jsem výrobu tak dlouho, až mně zaskočilo počasí. Nebyl čas otálet. Teorii musela okamžitě vystřídat praxe. A  jak že jsem začal?

  Z důvodu převozu na místo jsem volil možnost rozebíratelné konstrukce. Základní rámy byly vyrobeny z hranolů v rozměrech 90x50cm. Doplňkové rámy měly rozměry takové, aby výsledná velikost krytu uvnitř byla 210 x 136 x 125 cm ( d - š - v ) Rozměry jsou takové proto, aby se dalo fotografovat vleže i v sedě a v případě zájmu, aby bylo možnost fotografovat i ve dvojici. Desky na vytvořené rámy jsem nepřibíjel, ale šrouboval. To z důvodu případné obměny jednotlivých dílů, nebo přidání otvoru pro objektiv na libovolném místě okolních stěn. V přední části jsou čtyři otevíratelná okénka pro fotografování. Dvě pro ležícího střelce a dvě pro fotografování ze stoličky. Na protější zadní stěně jsem z prostředního rámu udělal dveře. V těch dodatečně vytvořím jeden obdobný otvor, jaký je na přední stěně. Střecha je pultová. Na nižší (levé) straně je výška 100 cm a na druhé je 125 cm. Pro vyztužení střechy, jsem z trámků 5x3 cm vyrobil krokve, které jsou přišroubovány na pozednice ze stejných hranolků. Na krokve jsem našrouboval desky, které pokryji nepropustnou fólií( pokud seženu linoleum, tak tím ) .  Z důvodu ekologie jsem zamítnul asfaltovou lepenku. Linoleum plánuji i na dřevěnou podlahu, ale to asi až dodatečně.

  Kryt je nachystán a čeká na odvoz. Bohužel sněhová nadílka to trochu komplikuje. Tedy, komplikuje to docela dost. To mám za to, že vše nechávám na poslední chvíli…

 

Tak konečně je kryt tam, kde měl být již dávno. Pro lepší splynutí s okolím jsem jej zapustil do malého ostrůvku z planých trnek uprostřed podmáčených luk. Ještě mám v plánu na venkovní stěny krytu navázat nějaké maskování ze suché trávy, ale to chci odložit na pozdější dobu. Teď chci zakrmit a čekat, jestli něco přiletí…

 

  

  

15.12.2010 00:06:50
vlastimil.hor
Lamaservis DĚKUJI ZA SHLÉDNUTÍ TĚCHTO STRÁNEK A BUDU RÁD,KDYŽ SE ZASE NĚKDY VRÁTÍTE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one